Navigáció
· Főoldal
· Galéria
· Árak
· Gél lakk
· Step by Step
· Technikák
· Új szolgáltatások
· Díszítésről bővebben
· Előny- Hátrány
· Interjú a vendéggel
· Körömrágás ellen
· Videók
· Hírek
· Szépségszalon
· Fórum / Vendégköny
· Keresés
· Kapcsolatfelvétel
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó

Még nem regisztráltál?
Regisztráció

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése
Facebook
Slynails » Körmösöknek » Körmös kollegáknak
 Téma nyomtatása
Gel-lakk
slynails
Szívesen. Akkor az volt a hiba amire gondoltam...Sad
Van, a Crystal Nails és a BrillBird is tart ilyen képzést. Az én okleveleim között is megtalálod, az a neve, hogy zselés manikűrtechnikák. Abban nem csak a gél lakk van benne. Ezeket tudom ajánlani. Itt az alapokat elsajátíthatod.

tahiti
Kedves Szilvi!
Mindenek előtt nagyon örülök, hogy rátaláltam az oldaladra! Csak már azzal, hogy elolvastam a korábbi bejegyzéseket, nagyon sokat tanultam. Én reszelővel készítettem elő a körmöket és persze el is vékonyodtak, ahogy te írtad. Nem is értem, hogy miért nem hívták fel a figyelmemet arra, hogy bufferral kell. Kezdő vagyok a gél lakkban, most próbálgatom az anyagogat. Az az igazság, hogy nem mindig marad fent a lakk. Egyik vendégnél bírja 3 hétig, a másiknál 3 napig. Azt olvastam, hogy Easy Off-ot is használhatok alapozónak és fedőnek, a klasszikus 0-ás gél lakk helyett. Azzal biztosabban fennmaradna a vékonyabb körmű vendégeimnél is? Tegnap viszont írt egy vendégem, hogy berepedezett a köröm felülete és hogy ez normális e. Mondtam, hogy biztos nem normális, de miért történhetett ez?
Előre is köszönöm!

slynails
Szia! Igen, de csak az Easy Off Top Gel-t használd, ezek is ugyanúgy leoldhatóak. A repedezés attól szokott előfordulni, ha a vendég körme nagyon gyenge. Műkörömmel nem tud mozogni a saját köröm, hiszen nagyon kemény az anyag, a gel lakk-nál viszont tud, és ha az papír vékony, akkor nagy mozgásnak van kitéve, túl nagynak is, és még ez a rugalmas anyag sem bírja és berepedezik. Alapjáraton senkinek sem ennyire vékony a körme, a reszelés során sajnos elvékonyítottad. Meg kell várni míg lenő, addig mindig vegyétek le a hosszát és úgy gel-lakkoz.

tahiti
Nagyon köszönöm a gyors választ. Akkor az Easy Off-ot, amit körömerősítőnek ajánlanak ne használjam alapozónak? Mert nekem ezt javasolták. Illetve még az lenne a kérdésem, hogy a gumizselét ajánlották alapozásnak. Azt értem, hogy ezzel az alap rugalmasabb, de a gél lakk attól még nem fog berepedezni? Akkor már nem egyszerűbb magát a CN 01-esét használni, ami alapozó és fedő is? Én ezt valami olyasmire szerettem volna kiváltani, ami biztonságosabbá teszi a gél lakkot.

slynails
Az Easy Off-ot lehet alapozónak és fedőnek is használni. Én így csinálom. Gumizselét semmiképp ne használj alapozónak gel lakkozásnál, mert az egy rendes műkörömépítő-zselé ami alatt ugye megint meg kéne reszelni a körmöt. Akkor ugyanott van ahol a part szakadSmile

tahiti
Végtelenül hálás vagyok a segítségedért!

slynails
SmileSmile SzívesenSmile

Mareee
Kedves Szilvi!
Engem az érdekelne hogy francia géllakozásnál ujjanként haladsz e..(mármint váltott kézen dolgozol vagy 4 -et felkensz egyszerre és így haladsz-e ) neked elég ha csak 1 rétegben kened a fehéret?És hogy van e valami extra trükköd arra, hogy hogyan lehet a leghatározottabban meghúzni úgy a mosolyvonalat hogy ne folyjon el fr.vég.géllakozásnál? (mint ahogy a munkáid között is látom Wink) mert nekem sajnos nem mindig sikerűl olyan szépre..
illetve hogy színes géllaknál mindig használsz alapot is? vagy lehet esetleg alap nékül is használni?így töltésnél hamarabb végeznék és az anyagköltségen is tudnék spórolni?
Én is lereszelem "töltésnél és marad az alapréteg de 2-3 alkalom után van hogyegy két vendégnek beszakad körme a stresszpontoknál (tudom hogy ez amiatt lehet mert elvékonyítom de én tényleg ügyelek arra hogy az alap réteg jó legyen.. és mégis..Shock )
És végül az utolsó kérdésem Mára Smile))))) ha jól olvastam akkor te csak buffival mattítasz?(én 180-as zöld Extreme reszivel szoktam mattítani.)
. a fehér CN-es buffal mattítasz vagy esetleg valami másik bufit hazsnálsz?
nagyon köszönöm a segítséged !

Maree

zsuzsus
helló! Smile csatlakoznák az elöttem szólókhoz örulök hogy igy egymás kérdéseiből "hibáiból" is tanulhatunk !gél lakkal kapcsolatos a kérdésem.pedi és mani mellett kezdtem el csinálni kb két hönapja kiegészitő szolgáltatásként.be is jött szeretik.nem vagyok nagyon kreativ egyszerű köveseket matricások a diszitéseim.ha tennél fel több step by step et az jóóóóóóóóó lenne!Wink.ja a kérdés!: a mikor a start szetttet vásároltam cn és 2m volt a kinálat.mindkettőt nagyon dicsérték .2m választottam.tényleg jó! de de de nem tart a vendégeimnek 3 hétig!!!!!főleg a francia nem! mért?a sorrendet betartom mindent kenek rá,kellő ideig lámpázom. ??? VÁROM VÉLEMÉNYED!Smile

slynails
Kedves Mareee!
4-1 váltásban haladok, nem ujjanként.
Ha sima átlátszó alapréteget használsz, akkor elvileg nem folyhat el a fehér, kivétel ha egy gyengébb lámpád van. Base gel alapréteg esetében tud sajnos folyni a fehér. Ezekben az esetekben egy tiszta ecsettel húzd le a már megköttetett átlátszó tetejéről a ragacsot.
Színes gél lakknál mindig kell használni alapot. 3 ok miatt. 1.: A színes gél lakknak így jobb a tapadása, 2.: pl: a piros gél lakk így elszínezné a saját körmöt, 3.: eltávolításkor nincs alapréteg amit meg tudnál hagyni és így elvékonyítod a körmöt.
Azért törik be a stressz pontoknál, mert 180as reszelőt használsz. Soha ne reszeld a saját körmöt, csak buffert használhatsz. Amúgy egy bizonyos hosszúságot nem bír el a gél lakk, ki kell tapasztalni vendégenként, hogy mi az a max. hossz amit bír a körme. Azért ez mégsem olyan erős, mint egy műkörömSmile

slynails
Szia Zsuzsus!
Azt hallottam, hogy sajnos a 2mbeauty nem olyan jó. Nagyon sok színe van ami 4 rétegben is foltos marad...
Folyamatosan készülnek majd a step by step-ek. Akkor ezek szerint nem feleslegesen csinálom őketSmileSmileSmile ÖrülökSmile

emy880622
Szia!
Én olyan kérdéssel fordulok hozzád hogy a gél lakkra lehet körömnyomdázni?Ha igen akkor mi folyamata?Gél lakk ,nyomda és utánna fedő lakk?
előre is köszi.Emy

slynails
Szia Emy!
Én nem használok körömnyomdát, de biztosan lehet.
Elkészíted teljesen a gél lakkot, mattítod bufferrel, majd körömnyomda. Megvárod, hogy megszáradjon és 2 réteg fedő átlátszó.

zsuzsus
szia SZILVY! jajjj ez nem jó hir! de az viszont igen hogy ahogy megirtam neked az üzit két vendégem is jelentkezett akinek három hete tettem a gél lakkot és csak a lenövés látszikGrin .nincs felpattogva Smile.szerinted mi lenne ha keverném a két márkát? pl. a fedőlakk CN.es lenne? köszi!előre is a válaszod!

slynails
Szia!
ÖrülökSmileSmile
Keverni nem jó ötlet, elvileg még az előkészítő anyagoknak is ugyanannak a márkának kell lennie, különben a cég nem vállal rá garanciát.

emy880622
Szia!
engem az érdekelne hogy sima lakkot lehet-e gél lakkal együtt használni?plGriníszítéshez.
előre is köszi.Emy

slynails
Szia Emy!
Díszítéshez lehet, ugyanaz a menete, mint ha akrillal díszítenél.

emy880622
szia!
Szeretném megkérdezni hogyha sima lakkal kenem ki a C ívet mondjuk valami olyan szinnel amilyen zselé lakkom nincsen akkor ha arra rákenem a zselé fedő lakkját az úgy mehet együtt vagy nem fog megkötni?(lehet hogy fura meg hülye kérdés de ne vagyok körmös :-) )
köszi

slynails
Szia!
Ez a fórum körmös kollégáknak szól, pont azért, hogy nehogy valami butaságot csinálj otthon magadnak. Pl.: nehogy begombásodjon.
A 2 anyag így nem működik együtt, megkötne de ledobná..

zsuzsus
szia Szilvi Smile .A KÉRDÉSEM A KÖVETKEZŐ:MÉRT LEVELESEDNEK A GÉL LAKKOM ALATT A VENDÉGEIM KÖRMEI? AZ ACETONTÓL? TE NEM ÁZTATOD A FELSŐ RÉTEG MEGRESZELÉSE UTÁN? ASTEP BY STEPPNÉL IROD HOGY AZ ALSÓ RÉTEG MARAD ....AKKOR NEM IS SZEDED VAGYIS BUFFERELED TELJESEN? VAGY A SAVMENTES PRIMERTŐL? ÉN AZT IS AZ EGÉSZ KÖRÖMRE KENEM.VAGY JOBB A BOND? HÁT....NAGYON TANÁCSTALAN VAGYOK ...NAGYON NAGYON VÁROM A VÁLASZOD S REMÉLEM TUDSZ NEKEM SEGITENI KÖSZI ELŐRE IS! Smile

Ugrás a fórumra:
Oklevelek